Koloid to rodzaj zawiesiny w którym cząsteczki zawieszone w rozpuszczalniku posiadają rozmiar nie przekraczający 100 nm. Dzięki temu cząsteczki nie opadają na dno zbiornika (nie dekantują) ponieważ tak skrajnie mały rozmiar cząsteczek gwarantuje ich utrzymanie w toni rozpuszczalnika. Co więcej zdolność tworzenia koloidów jest charakterystyczna dla nanoukładów. Koloidy wykazują ponadto niezwykłą zdolność do rozpraszania promieni świetlnych (zjawisko Tyndalla). Dzięki temu przy pomocy laserowego wskaźnika łatwo wykryć obecność nanodrobin w badanym układzie.

Więcej informacji znajdziecie w naszych prezentacjach i katalogach!

Nazwa produktuOpisSkładnik aktywnyStężenieRozpuszczalnikZastosowanie
NanoAg 4KKoloid srebra w układzie wodnymNanosrebro4000 ppmWoda dejonizowanaDodatek do produktów na bazie rozpuszczalników polarnych - kosmetyki, środki czystości, materiały budowlane, środki ochrony roślin itp.
NanoAg 8KKoloid srebra w układzie wodnymNanosrebro8000 ppmWoda dejonizowanaDodatek do produktów na bazie rozpuszczalników polarnych - kosmetyki, środki czystości, materiały budowlane, środki ochrony roślin itp.
NanoCu 4KKoloid miedzi w układzie wodnymNanomiedź4000 ppmWoda dejonizowanaDodatek do produktów na bazie rozpuszczalników polarnych - kosmetyki, środki czystości, materiały budowlane, środki ochrony roślin itp.
NanoAu 1KKoloid złota w układzie wodnymNanozłoto1000 ppmWoda dejonizowanaDodatek do produktów na bazie rozpuszczalników polarnych - kosmetyki
NanoSilverGuard GC 8KKoloid srebra w układzie organicznymNanosrebro8000 ppmStyrenDodatek do produktów na bazie rozpuszczalników niepolarnych - żywice, żelkoty, farby, lakiery, top-coat'y itp.
NanoAg ORG 4KKoloid srebra w układzie organicznymNanosrebro4000 ppmToluenDodatek do produktów na bazie rozpuszczalników niepolarnych - żywice, żelkoty, farby, lakiery, top-coat'y itp.