Technologie grzejne oferowane przez firmę ITP-System cechują się wysoką wydajnością połączoną z możliwością zasilania niewielkimi napięciami. Dzięki temu elementy grzejne produkowane w naszej firmie mogą być zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych (panele fotowoltaiczne, siłownie wiatrowe etc.) oraz baterii, akumulatorów, ogniw paliwowych czy powerbanków. Dzięki temu systemy bazujące na oferowanych przez nas elementach grzejnych nie obciążają środowiska naturalnego i cechują się niskim kosztem eksploatacji.

Opatentowane przez nas elementy grzejne występują w postaci elastycznych mat nanokompozytowych. Elastyczne maty grzejne cechują się odpornością na zginanie, łamanie i ścieranie, oraz niewielką grubością i możliwością integracji z materiałami tekstylnymi, dzięki czemu znajdują zastosowanie w m.in. odzieży specjalnego przeznaczenia. Ponadto elastyczność materiału pozwala na jego stosowanie jako element składowy urządzeń o skomplikowanym kształcie, i przy znacznych krzywiznach struktury. Zasilanie prądem o napięciu nie przekraczającym 24 V wyklucza możliwość niebezpiecznych zwarć czy przegrzań. Istnieje również możliwość kompozytowania urządzeń grzejnych do uzyskania sztywnych paneli.

Innowacyjne materiały grzejne ITP-System cechują się niespotykaną cechą – równomiernym rozkładem temperatury na powierzchni urządzenia. Eliminuje to strefy przegrzania i niedogrzania, spotykane w technologii drutów oporowych. Pozwala to osiągnąć większą kontrolę procesu grzania i ogranicza zużycie energii.

Elementy grzejne ITP-System doskonale spełniają swoją funkcję w urządzeniach gdzie stosowanie tradycyjnych systemów jest niemożliwe, nieopłacalne lub uciążliwe w eksploatacji. Pozwalają również uzyskiwać właściwości grzejne urządzeniom i elementom silnie eksploatowanym w warunkach wysokiej wilgotności, gdzie gwarantują wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Niewielka masa urządzeń połączona z ich parametrami użytkowymi sprawia że pozwalają one osiągnąć nową jakość ogrzewania.

Więcej informacji znajdziecie w naszych prezentacjach i katalogach!