Rzadko która część naszego codziennego ubioru jest tak narażona na niekorzystny wpływ otoczenia, jak obuwie. Posiada ono stały kontakt z wilgocią, bezpośrednio styka się z zabrudzeniami oraz narażone jest na kolonizację przez bakterie i grzyby. Ponadto czyste i schludne buty stanowią wizytówkę jego użytkownika.

ochrona obuwia

ITP-System opracowało pełną gamę produktów do pielęgnacji, czyszczenia oraz zabezpieczania obuwia. Większość produktów można stosować bezpośrednio na obuwie w trakcie eksploatacji. Niemniej, dysponujemy również technologiami które pozwalają na zabezpieczanie obuwia na etapie wytwarzania, co gwarantuje najlepszą trwałość i najwyższą aktywność. Dzięki doświadczeniu naszego zespołu możemy wnikać bezpośrednio w strukturę stosowanych materiałów i wykorzystując ich naturę chemiczną, możemy się trwale z nimi związać. Dzięki temu możemy uzyskać doskonałą odporność zastosowanych powłok. Dzięki temu tarcie, zgniatanie, kontakt z wodą, środkami czystości, solą drogową czy innymi środkami chemicznymi nie jest problemem. Co więcej, stosowane przez nas technologie nie ograniczają zjawiska “oddychania” obuwia, czyli przepływu gazów (w tym pary wodnej) między wnętrzem buta a otoczeniem. Jest to kluczowy czynnik pozwalający na szybkie schnięcie butów, a co się z tym wiąże – na ograniczanie rozwoju grzybów i bakterii.

Najgroźniejszymi gospodarzami naszego obuwia są bezsprzecznie grzyby. Doskonale adaptują się do życia w wilgotnym środowisku, przez co buty, wypełnione wilgocią i resztkami naskórka, są dla nich miejscem doskonałym. Szacuje się że aż 42% populacji choruje na grzybicę stóp, a w niektórych zawodach (hutnicy, górnicy, żołnierze) sięga aż 70%! Dlatego można śmiało stwierdzić że stanowi ona chorobę cywilizacyjną, z którą można stanąć do równej walki, korzystając z osiągnięć nanotechnologii!

Technologie ITP-System mogą również chronić obuwie przed olejami, substancjami tłustymi oraz mogą nadawać właściwości antystatyczne. Takie cechy pozwalają na tworzenie obuwia do specjalnych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów do pielęgnacji i zabezpieczania obuwia.