Korekta lakieru jest obowiązkowym krokiem, który prowadzi do pełnej renowacji lakieru. Stosowanie nawet najlepszych wosków, sealantów czy powłok nigdy nie nada nawet zbliżonego efektu do dokładnie wypolerowanego lakieru. 

Sprawny detailer jest w stanie doprowadzić praktycznie każdy lakier samochodowy do stanu, którego nie powstydziłby się samochód salonowy. Niestety, ale to właśnie korekta lakieru jest najbardziej czasochłonnym i szczegółowym etapem detailingu. Przed przystąpieniem do polerowania lakieru, auto musi zostać bardzo dokładnie wyczyszczone, tak by usunąć wszelkie zabrudzenia mocno osadzone w lakierze. Po całkowitym osuszeniu pojazdu konieczna jest pełna inspekcja stanu powłoki lakierniczej pojazdu. Pozwala to dokładnie zaplanować pracę i dobrać stosowne środki i narzędzia. Oczywiście zalecana jest również kontrola grubości grubości lakieru, tak by korekta lakieru nadmiernie nie uszczupliła lakieru bezbarwnego.

Prawidłowo przeprowadzona korekta lakieru wymaga użycia odpowiednich past i padów polerskich, w zależności od zbadanego stopnia uszkodzenia lakieru. Należy pamiętać, że każdy lakier jest inny, a wpływ na to ma marka pojazdu, wiek, warunki eksploatacji, pielęgnacja pojazdu oraz to czy lakier jest oryginalny.

Nowoczesna technologia pod ręką (a właściwie padem)

Zespół ITP-System w kooperacji z doświadczonymi detailerami stworzył nową linię past polerskich, które gwarantują doskonały efekt i bezpieczeństwo pracy. Zdecydowaliśmy się zastosować formulację wodną, która jest pozbawiona silikonów i syntetycznych rozpuszczalników, co zapewnia bezpieczeństwo pracy oraz oszczędza czas detailera. Produkty linii STARDUST ELITE nie pozostawiają tłustych śladów czy olejowo-silikonowej, trudnej do usunięcia warstwy. Dodatek zaawansowanych emulgatorów pozwala na pełne usunięcie pozostałości pasty polerskiej w kilka chwil z użyciem wody demineralizowanej. Ma to niebagatelny wpływ na późniejsze nakładanie powłok czy wosków. Dzięki takiemu składowi pasty, detailerzy nie muszą poświęcać czasu i pracy na kolejne przygotowywanie powierzchni pod aplikację powłok czy folii. Każdy, kto nakładał powłoki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ma ona trwale zabezpieczać lakier, a nie pozostałości po środkach polerskich. Dlatego też korekta lakieru musi kończyć się doskonale gładką, lśniącą, pozbawioną defektów powierzchnią lakieru wolną od zanieczyszczeń.

Dla wielu osób pracujących w branży auto detailingu ochrona środowiska nie jest obojętna. Składniki past polerskich linii STARDUST ELITE nie obciążają środowiska, dzięki czemu korekta lakieru nie czyni szkody naszemu otoczeniu. A niestety większość dostępnych na rynku produktów z uwagi na zawartość pochodnych ropy naftowej tak przyjazna nie jest.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym katalogiem oraz do kontaktu.