Branża budowlana nigdy nie cierpi na brak ruchu. Nowe inwestycje przeplatają się z pracami remontowymi i adaptacyjnymi. Srebro i miedź stanowią doskonały wyróżnik w tej wymagającej branży!

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi budowlane rosną wymagania konsumentów. Bezpieczeństwo dla użytkowników często zajmuje pierwsze miejsce, deklasując niską cenę materiałów budowlanych. Nie mniej istotne jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Niestety producenci materiałów budowlanych zazwyczaj konkurują wyłącznie ceną. Skutkuje to zazwyczaj skrajnym uproszczeniem produktów, które opierają się na tanich i prostych rozwiązaniach. Niestety często są one silnie obciążające dla środowiska oraz użytkowników. Szczególne zagrożenie generują konserwanty, które często alergizują i zatruwają otoczenie. Aby wydłużyć termin przydatności do użycia, producenci mają w zwyczaju stosować wysokie stężenia konwencjonalnych konserwantów.

Problem jest zauważalny i instytucje krajowe, jaki i międzynarodowe (m.in. z ramienia Unii Europejskiej) od lat koncentrują się na jego rozwiązaniu. Rok po roku rosną restrykcje skierowane przeciw konwencjonalnym konserwantom. Ilość dostępnych na rynku konserwantów stale się kurczy i należy szukać zamienników.

Firma ITP-System wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyło rozwiązanie tego naglącego problemu. Koloidy miedzi oraz srebra, zastosowane jako dodatek do materiałów budowlanych pozwalają realnie ograniczyć ilość stosowanych konserwantów stanowiąc zieloną alternatywę. Laboratorium ITP-System posiada doświadczenie w funkcjonalizowaniu tynków, fug, gładzi, klejów, gruntów, spoiw, farb oraz lakierów. W celu poszerzenia spektrum aktywności gotowych wyrobów posiadamy również możliwość inkorporowania nanotlenku cynku  oraz fotokatalitycznego nanotlenku tytanu.  Ten ostatni zapewnia również właściwości samooczyszczające.

Zastosowanie dodatków ITP-System gwarantuje nowe właściwości użytkowe. Zapewnia również doskonałą, zieloną alternatywę dla konwencjonalnych rozwiązań.

Więcej informacji znajdziesz w prezentacji:

NanoAg i nanoCu w materiałach budowlanych